ЯК ПЕРЕВІРИТИ та З’ЯСУВАТИ МАЙНОВий СТАН ОСОБИ (ФІЗИЧНОЇ чи ЮРИДИЧНОЇ)

В Україні більшість видів інформації про власність і майновий стан осіб вже міститься в різноманітних реєстрах.

Більшість з них є відкритими, доступ до деяких обмежений формальними вимогами та/або є платним.

За допомогою цих реєстрів і баз даних можна отримати інформацію навіть про те, хто є власником сусіднього будинку або задовольнити свою цікавість про шикарне авто знайомого.

Отриману інформацію можна використовувати як в особистих, так і в ділових цілях, в підприємницької та громадській діяльності, з метою отримання доказів у цивільних, адміністративних, кримінальних справах, з метою перевірки контрагентів, ділової репутації тощо.

Наприклад, при визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальне становище платника аліментів, наявність у нього на праві власності або користування майна і майнових прав, в тому числі рухомого і нерухомого майна, виняткових прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав, тощо.

Або, наприклад, інформацію з цих реєстрів можна використовувати для забезпечення позову (накладення арешту на майно) або для перевірки свого партнера на наявність у нього права власності на нерухомість, землю, транспортні засоби, з’ясувати чи є він боржником перед іншими особами, бюджетом та таке інше. А може він вже банкрут?

Зараз це перевірити легко.

Для вищевказаних цілей в Україні функціонує:

1. Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;

2. Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

3. База даних  про транспортні засоби та їх власників;

4. Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;

5. Єдиний реєстр боржників;

6. Реєстрова книга суден в Регістрі судноплавства;

7. Публічна кадастрова карта;

8. База даних про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг;

9. Сервіс ДФС «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».

Кожен може самостійно зібрати таку інформацію. Більшість реєстрів не вимагають реєстрації, але необхідно мати ЕЦП (електронно-цифровий підпис) або досить бути клієнтом будь-якого банку, з функцією ID-банкінгу. Реєстри надають інформацію на безкоштовній основі, але деякі працюють тільки на платній основі, плата становить від 30-100 грн. за запит.

Вже є ресурси, на яких можна дізнатися як отримати вищевказану інформацію, покроково і з посиланнями на всі реєстри, бази даних і так далі. Наприклад, сайт Єдині реєстри України, де можна дізнатися які реєстри існують в Україні, як і яку інформацію можна отримати з їх допомогою і так далі.

Якщо вам необхідно отримати вищевказану інформацію разово або перевірити майновий стан конкретної особи і ви не хочете копирсатися в нюансах різних реєстрів, зібрати потрібну інформацію можете доручити і адвокату. Пишіть на меіл або звертайтеся за допомогою Viber на сторінці «Контакти».

Оставьте комментарий