ЯК ВСТУПИТИ У СПАДОК В УКРАЇНІ БЕЗ ДОКУМЕНТІВ НА Будинок, КВАРТИРУ, ЗЕМЛЮ?

В принципі, це поширена ситуація. Наприклад, родичі з якихось причин не віддають документи на квартиру, будинок або оригінали документів втрачаються і виникає проблема з відновленням цих документів.

І якщо відновити документи власнику ще можливо без суду, то прийняти спадщину в такому випадку можливо виключно в судовому порядку.

Отже, якщо немає документів на успадковане нерухоме майно (квартиру, будинок, землю), в будь-якому випадку для початку потрібно подати нотаріусу заяву про вступ у спадок, щоб не пропустити строк для прийняття спадщини, який становить 6 місяців, з моменту смерті спадкодавця.

Після подачі заяви нотаріусу, в разі відсутності правовстановлюючих документів (правовстановлюючі документи — це документи, на підставі яких особа є власником нерухомості, наприклад, договір дарування квартири, договір купівлі-продажу будинку, державний акт на землю, свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво про право власності на житло, рішення суду і так далі) на нерухоме майно у спадкоємця є два шляхи.

Перший. Можливо, відновити ці документи, отримавши дублікати за запитом нотаріуса, але не завжди це виходить.

Другий. Через суд. Нотаріус обов’язково видає постанову про неможливість оформити спадщину через відсутність документів.

Після цього проводиться оцінка спадщини, оплачується судовий збір, складається позов про визнання права власності на квартиру, будинок, землю в порядку спадкування за законом або за заповітом, який розглядається судом за місцем знаходження нерухомого майна.

При наявності підстав і доказів, суд приймає рішення про визнання права власності, яке реєструється в реєстраційній службі (нотаріуса) та вноситься до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно. При цьому рішення суду стає правовстановлюючим документом на спадщину.

Оставьте комментарий