Чотири аргументи не купувати авто за дорученням

«Скупий платить двічі, а дурний тричі». Народна мудрість

Ні для кого не секрет, що в більшості випадків купівля-продаж автомобіля відбувається не шляхом офіційної, законної угоди, а шляхом оформлення так званої «генеральної довіреності» або ж взагалі передачею реєстраційного документа на цей транспортний засіб.

Одним з мотивів такого завуальованого оформлення договору купівлі-продажу автомобіля є скорочення витрат на послуги нотаріуса і витрат, пов’язаних з перереєстрацією і постановкою на облік придбаного автомобілю в сервісних центрах, приховування майнового стану (наприклад, для продовження отримання субсидії).

Але раджу добре обміркувати, як би минлива вигода не обернулася великими втратами в майбутньому.

Отже, після покупки автомобіля за дорученням, може виявитися що:

1. Придбана автівка є об’єктом спільної сумісної власності подружжя. І відповідно половина такої машини може належати одному з подружжя, який природно, після розірвання шлюбу захоче поділити майно і в тому числі машину.

Наслідки: судові тяжби, арешт транспортного засобу, в деяких випадках можливо навіть втратити транспортний засіб.

2. Оскільки при купівлі авто за дорученням, юридично власником буде залишатися не покупець, а продавець, то будьте готові до того, що на автомобіль можуть накласти арешт за борги продавця або пустити авто з молотка.

На замітку: Якщо продавець не бажає продавати транспортний засіб легально, то поміркуйте, може вже з автомобілем є які-небудь негаразди (накладено арешт, з приводу авто є судовий спір, авто в заставі у банку, є проблеми з постановкою транспортного засобу на облік в сервісному центрі і таке інше).

Наприклад, продавець повинен банку або іншій особі кругленьку суму або в суді розглядається будь-який майновий спір і тоді суд або виконавча служба зможе заарештувати вашого чотириколісного друга. А це, ну дуже неприємно, коли за справи продавця доведеться відповідати вам. Їхали собі спокійно, а тут співробітники поліції зупиняють вас, пробивають по базі і забирають авто на штраф майданчик. І доведеться докласти неймовірну кількість зусиль, можливо навіть пройти через суд, щоб «колимага» залишилася у вас. А в самому сумному випадку, виконавча служба, заарештувавши авто, може його реалізувати в рахунок погашення зобов’язань офіційного власника авто.

Наслідки: втрата транспортного засобу і грошових коштів.

3. Сталося ДТП, автомобілю завдано збитків і не завжди (ну, наприклад, ваш кривдник керував авто без страховки або страховка закінчилася) страхова зможе відшкодувати збиток, заподіяний в результаті ДТП.

Тоді необхідно звертатися до суду і з порушника стягуватимуть завдані збитки, а тут відразу виникають неприємні нюанси. Наприклад, довіреність трохи некоректно оформлена і ви не можете вимагати відшкодування збитків, то чи взагалі суд відмовить у позові, посилаючись на ту обставину, що власник не ви. За викрадення автомобіля взагалі мовчу. Тут потерпілим буде виступати офіційний власник, але не ви.

Наслідки: неможливість отримання страхового відшкодування.

4. Так само проблема може виникнути тоді, коли термін дії довіреності закінчиться, і шукайте потім свого покупця, як вітру в полі. Та й взагалі, довіреність така штука … Сьогодні власник її видав, а завтра йому нічого не заважає її скасувати, тому від несумлінної особи або гірше чого шахрая, можна міцно постраждати і потрапити, як кажуть в народі «на гроші».

Крім того, довіреність дає право продати авто іншій особі, але не тому на кого видана довіреність, так як повірений діє від імені господаря автомобіля і не може згідно із Законом України діяти у власних інтересах.

Наслідки: неможливість переоформлення / продажу транспортного засобу.

Тому, якщо вам запропонують купити авто за дорученням або який-небудь інший не цілком легальний варіант, подумайте, а чи варто воно того і чи потрібний вам зайвий головний біль через заощаджені не в тій справі гроші.

Але якщо зважилися на такий крок або вже купили транспортний засіб за дорученням, то обов’язково візьміть у продавця розписку про отримання грошових коштів в рахунок придбання авто і найближчим часом перереєструйте автомобіль на себе.

Оставьте комментарий