Судовий збір

Що таке судовий збір?

Судовий збір — збір, що стягується на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також в разі прийняття окремих судових рішень, передбачених Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Об’єкти справляння судового збору?

 Судовий збір справляється:

за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством;

за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним судом України;

за видачу судами документів;

в разі прийняття судового рішення, передбаченого Законом.

Чи потрібно платити судовий збір?

Так, необхідно, інакше суд не буде розглядати вашу справу.

Хто платники судового збору?

Платники судового збору — громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи — підприємці, які звертаються до суду або щодо яких прийнято судове рішення, передбачене Законом.

Ставки судового збору

Див. статтю: Розраховані ставки судового збору в Україні 2020

Що буде якщо не платити судовий збір?

Суд залишить позов, скаргу, заяву спочатку без руху і дасть час заявнику на оплату судового збору. Якщо і після цього судовий збір сплачений не буде, то суд поверне без розгляду документи заявнику.и В окремих випадках, суд може стягнути судовий збір у примусовому порядку і його стягненням буде займатися Державна виконавча служба.

Терміни оплати судового збору?

Для того, щоб ваша заява, позов, скарга були прийняті судом і розглянуті, судовий збір сплачується до подачі вашого звернення до суду. До заяви, позову, скарги додається квитанція або інший розрахунковий документ про сплату судового збору.

Судовий збір для пенсіонерів?

Такий же, як і для інших осіб. Тобто, пенсіонери оплачують судовий збір за такими ж ставками, як і звичайні, працездатні громадяни. Виняток, особи, з інвалідністю I, II групи, чорнобильці 1 та 2 категорії.

Хто має право не платити судовий збір?

Див. матеріал: Як не платити судовий збір та пільги по оплаті судового збору

Хто платить судовий збір при розлученні в Україні?

Судовий збір платить позивач, тобто той, хто подає позов до суду про розірвання шлюбу. Але в позові можна попросити суд стягнути витрати по оплаті судового збору з відповідача. Судовий збір доведеться позивачеві сплатити відразу, але за результатами розгляду позову, за рішенням суду, судовий збір буде стягнуто з відповідача.

Див. Зразок позову про розірвання шлюбу в Україні.

Оставьте комментарий