Розлучення в Україні 2020. Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу

Як подати на розлучення? І куди?

Розірвати шлюб можна через органи РАЦС, якщо є обопільна згода подружжя або через суд, в разі, якщо один із подружжя не дає згоду на розірвання шлюбу або не бажає відвідувати РАЦС.

Тільки через суд можна розлучитися, якщо у подружжя є спільні неповнолітні діти.

Слід мати на увазі, що за загальним правилом позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини.

Винятком є ​​випадки, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального злочину щодо другого з подружжя або дитини, а також якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою, або батьківство щодо дитини визнане іншою особою чи за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено з актового запису про народження дитини.

Документи, які необхідні для розірвання шлюбу через суд

Копія свідоцтва про укладення шлюбу
Копія свідоцтва про народження
Копія паспорта
Довідка про склад сім’ї
Квитанція про сплату судового збору
Копія позовної заяви

Всі документи, які докладаєте до позову про розірвання шлюбу, в тому числі і сам позов, необхідно робити в двох примірниках.

Один комплект документів для суду.

Суду докладаємо, як правило, оригінали документів.

Можна звичайно і копії, але тоді копії документів необхідно завірити (на кожній сторінці, в нижній її частині зробити напис: «згідно з орігіналом», вказати П.І.Б, дату та проставити свій підпис, в верхньому кутку, з права, написати: «Копія»).

АЛЕ! У будь-якому випадку до позову прикладайте оригінал квитанції про оплату судового збору.

Другий комплект документів для відповідача. Можна тільки копії.

Скільки коштує розлучення в Україні (ціна питання)?

Судовий збір за подачу позову до суду про розірвання шлюбу в 2020 році становить 840,80 грн. і буде цей розмір діяти з 01.01.2020 р по 31.12.2020 р

Розрахунковий рахунок на який необхідно внести судовий збір можна дізнатися в суді в який Ви будете звертатися або ж на сайті «Судова влада», вибравши в меню — суди загальної юрисдикції — шуканий суд — судовий збір.

До якого суду подавати позов?

Як правило, позов подається за місцем проживання відповідача.

Якщо відповідач зареєстрований за однією адресою, а проживає по іншому, то в позові вказуємо і адреса реєстрації та окремо адреса місця фактичного проживання.

Крім того, такі позови можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо позивач не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.

За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-якого з них (ч. 2 ст. 28 ЦПК України).

В такому випадку, в позові необхідно вказати про такі обставини і до позову слід докласти підтверджуючі документи (наприклад, довідка про склад сім’ї, яка свідчить про те, що діти проживають з позивачем, медичні документи, що підтверджують стан здоров’я і т.д.).

Слід мати на увазі, що відповідно до п.4 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, суд з метою збереження сім’ї і в інтересах неповнолітніх дітей, за заявою одного з подружжя, може надати строк для примирення. Як правило, це термін коливається від 2 місяців до 6-ти.

Позовна заява про розірвання шлюбу (зразок). Зразок заяви на розлучення в Україні.

Позовна заява про розірвання шлюбу без дітей та позовна заява про розірвання шлюбу з неповнолітніми дітьми нічим не відрізняється.

Зразок заяви на розлучення 2019

До _______ суду _________ області
м. ___________, вул. ___________

Позивач: ПІБ повністю,
поштовий індекс, повна адреса, серія та номер паспорту, РНОКПП
засоби зв’язку:

Відповідач: ПІБ повністю,
поштовий індекс, повна адреса,серія та номер паспорту, РНОКПП (якщо відомі)
засоби зв’язку:

П О З О В Н А   З А Я В А

(про розірвання шлюбу)

____________ року я, позивач, ___________ року народження, уклала шлюб з ________________, ______________ року народження, який ми зареєстрували ___________ року у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану по м. ________ міськрайонного управління юстиції ________області, про що зроблений актовий запис № _____ (додаток 1).

У вищевказаному абзаці вказуємо повну дату укладення шлюбу (наприклад, 15 січня 2006 року). Подивитися її можна в свідоцтві про укладення шлюбу, а також повне найменування органу, який зареєстрував шлюб (наприклад: відділ реєстрації актів цивільного стану Запорізького міського управління юстиції Запорізької області). Подивитися його так само можна в свідоцтві про укладення шлюбу.

У шлюбі у нас народилася дитина:________________, _________ року народження (додаток 2).

Обов’язково вказуємо неповнолітніх дітей від шлюбу, їх ПІБ, а так же рік народження.

Під час спільного проживання, в останній рік між нами постійно виникали сварки, внаслідок того, що кожний із нас має різні погляди на сімейне, спільне життя та ведення спільного господарства. Також ми втратили почуття взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки.

Тут вказуємо причину причин розірвання шлюбних відносин і вказуємо фактичні дані (Наприклад — зраджує, знайшов іншу сім’ю, практично не проживаємо, втратили один до одного почуття любові та поваги, різні погляди на спільне проживання і т.д.).

Наше подальше спільне життя і збереження шлюбу стало неможливим.

Шлюбні відносини фактично припинилися з __________ року.

Дуже важлива інформація, яку суд зафіксує в рішенні. Від цієї дати іноді залежить встановлення обсягу майна, яке спільно нажите подружжям і буде враховуватися під час поділу майна.

Спору про майно ми не маємо.

За спільною домовленістю між нами, дитина залишиться проживати з матір’ю.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 Сімейного кодексу Україну, позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

Орієнтовний розрахунок судових витрат, які має понести позивач: 840,80 грн. сплаченого судового збору.

На підставі викладеного та у відповідності з ч. 2 ст. 104, ч. 3 ст. 105, ч. 1 ст. 110, ст. 112, керуючись ч. ст. 174, 175 ЦПК України,

П Р О Ш У:

1. Розірвати між мною, __________ (ПІБ повністю), _________ року народження і відповідачем __________ (ПІБ повністю), _________ року народження, шлюб, зареєстрований ________ року у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану по м. _________ міськрайонного управління юстиції __________області, про що зроблений актовий запис № ____.

2. Стягнути з відповідача судові витрати по справі.

Додатки:

  1. Копія свідоцтва про укладення шлюбу – 2 екз.;
  2. Копія свідоцтва про народження – 2 екз.;
  3. Копія паспорту – 2 екз.;
  4. Довідка про склад сім’ї – 2 екз;
  5. Квитанція про сплату судового збору;
  6. Копія позовної заяви.

Підтверджую про те, що мною не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав до цього чи іншого суду на території України.

„___” ______року              _____________ ПІБ

Тут можете завантажити бланк заяви на розлучення в суд в Україна 2020

Оставьте комментарий