Перехід права на прийняття спадщини (ст. 1276 ЦК України)

1. Якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов’язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).

Право на прийняття спадщини у цьому випадку здійснюється на загальних підставах протягом строку, що залишився. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він подовжується до трьох місяців.

Ця стаття передбачає перехід права на прийняття спадщини на підставі так званої спадкової трансмісії. Спадкова трансмісія можлива у разі коли спадщина відкрилася, але спадкоємець, який мав би спадкувати, помер ще до прийняття ним спадщини, тобто після смерті спадкодавця, не встигнувши прийняти спадщину. Це означає, що він спадщину прийняв, оскільки помер у період, встановлений законом для прийняття спадщини, але юридично не встиг її оформити. У даному разі законодавець надав можливість зробити це його спадкоємцям.

Спадкова трансмісія застосовується при спадкуванні як за законом, так і за заповітом. Право на прийняття спадщини спадкоємці, які її приймають у порядку спадкової трансмісії, здійснюють на загальних підставах протягом строку, що залишився після смерті їх спадкодавця, який прийняв спадщину, не встиг її оформити у зв’язку зі смертю. Якщо цей строк менший, ніж три місяці, він подовжується до трьох місяців.

Оставьте комментарий