Друга черга спадкоємців за законом (ст. 1262 ЦК України)

 У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.

За відсутності спадкоємців першої черги спадкоємцями дру­гої черги є повнорідні і неповнорідні брати і сестри спадкодав­ця, тобто як ті, що мають спільних батьків, так і єдиноутробні (ті, які мають спільну матір) та єдинокровні (ті, що мають спільного батька), а також його дід та баба, з боку як батька, так і ма­тері.

Зведені брати і сестри (тобто такі, які мають різних батьків, що уклали між собою шлюб) право на спадкування один після одного не набувають.

Доказом родинних відносин спадкоємців зі спадкодавцем є свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану про наро­дження, копії актових записів, копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних відносин.

Дід та баба з боку матері спадкують завжди, а з боку батька у тих випадках, коли у передбаченому законом порядку встановлено юридичний зв’язок дитини з батьком.

Доказом родинних зв’язків тут буде свідоцтво про народження їх сина або дочки та свідоцтво про народження онука чи онуки.

Оставьте комментарий