ВИЛУЧЕННЯ ПРАВ водія В УКРАЇНІ: ВИПАДКИ, ПІДСТАВИ І ПОРЯДОК

Останнім часом, до мене часто звертаються з питаннями про те, в яких випадках забирають права в Україні або в яких випадках поліцією тимчасово вилучаються водійські посвідчення.

Підстави і порядок вилучення посвідчення водіїв регулюється Постановою КМУ від 17 грудня 2008 р. N 1086 «Про затвердження Порядку Тимчасова вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та его повернення» і ст. 256-1 Кодексу України про Адміністративні правопорушення.

Отже, тимчасове вилучення посвідчення водія на транспортний засіб здійснюється поліцейським.

Посвідчення водія тимчасово вилучається за наявності підстав вважати, що водієм вчинено правопорушення, передбачене Кодексом України про адміністративні правопорушення, за яке може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом.

Наприклад, водійське посвідчення може вилучатися при вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених:

 — частиною 4 статті 121 КУпАП, тобто за повторне порушення Правил дорожнього руху, передбачених частинами 1,2,3 статті 121 КУпАП:

 — частиною 4 статті 122 КУпАП, тобто за порушення Правил дорожнього руху, що спричинили створення аварійної обстановки;

статтею 122-2 КУпАП, тобто за невиконання водіями вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу;

частиною 2 ст. 123 КУпАП, тобто в’їзду на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонено;

статтею 124 КУпАП, тобто за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, а просто кажучи за ДТП;

частиною третьою статті 126 КУпАП, тобто за керування транспортним засобом особою, щодо якої встановлено тимчасове обмеження в праві керування транспортними засобами;

статтею 130 КУпАП, тобто за керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Таким чином, в разі вчинення вищевказаних правопорушень, складається протокол про адміністративне правопорушення у двох примірниках і тимчасово
вилучається посвідчення водія
, про що робиться запис у протоколі.

Таке вилучення повинно бути тимчасовим. Забирають права до винесення судом постанови у справі про адміністративне правопорушення та набрання нею законної сили.

При цьому, поліцейський видає водієві тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом строком не більше ніж на три місяці з дати вилучення посвідчення.

Тимчасово вилучене посвідчення повертається водієві:

— за заявою водія у разі, коли суд не прийняв у тримісячний строк рішення про позбавлення водія права керування транспортним засобом або не розглянув у тримісячний термін справу про адміністративне правопорушення;

— після виконання водієм постанови суду про накладення адміністративного стягнення (наприклад, сплати штрафу) або подання до територіального органу Національної поліції копії постанови суду про закриття справи. При цьому при собі необхідно мати набравшу силу копію постанови суду по суті справи і оригінал квитанції про оплату штрафу, якщо судом було накладено штраф.

Оставьте комментарий